noico

Projekt SimpleCell

Prostřednictvím naší dceřiné společnosti vlastníme téměř poloviční podíl ve skupině SimpleCell, která působí v oblasti IoT a funguje na bázi technologie Sigfox. Prostřednictvím dceřiné společnosti Pactio Technologies vlastníme 35% podíl ve skupině SimpleCell, která působí v oblasti internetu věcí (IoT). Firma SimpleCell Networks, která je součástí skupiny, funguje na bázi technologie Sigfox, na kterou má exkluzivitu na území ČR. V SimpleCell Networks dále vlastníme i přímý 17% podíl.

Simplle Cell je od roku 2016 prvním českým celorepublikovým operátorem pro internet věcí. Společnost v Česku vybudovala a provozuje chytrou IOT síť, ke které je připojeno více než sto tisíc chytrých zařízení.  Simplle Cell také vytvořil široký ekosystém integrátorů, vědců a technologických firem, se kterými společně pracuje na vývoji chytrých technologií a rozvoji internetu věcí v České republice.

IoT je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v oblasti technologií, který se velmi mohutně rozvíjí. Díky investicím SimpleCellu do moderní infrastruktury již síť Sigfox pokrývá 95% populace a 92% území České republiky. Typickými klienty jsou energetické a vodárenské společnosti, firmy ze sektoru pojišťovnictví, logistiky či facility managementu. Skupina SimpleCell dále podniká v oblasti poskytování konzultačních služeb v IoT. V rámci mezinárodní expanze již drží 10% podíl ve slovenském operátorovi sítě Sigfox a své působení rozšiřuje i na dalších zahraničních trzích.