TECHNOLOGIE

Prostřednictvím dceřiné společnosti Pactio Technologies vlastní Pactio Invest 35%-ní podíl ve skupině SimpleCell, která podniká v sektoru internetu věcí (IoT). Firma SimpleCell Networks ze skupiny SimpleCell funguje na bázi technologie Sigfox, na kterou má exkluzivitu na území ČR. Pactio Invest dále vlastní i přímý podíl (17%) ve společnosti SimpleCell Networks.

IoT je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v oblasti technologií a dle odborníků lze v této oblasti čekat v dalších letech mohutný rozvoj. Díky investicím SimpleCellu do moderní infrastruktury již síť Sigfox pokrývá 95% populace a 92% území České republiky. Typickými klienty jsou energetické a vodárenské společnosti, firmy ze sektoru pojišťovnictví, logistiky, facility managementu atd.

Skupina SimpleCell dále podniká v oblasti poskytování konzultačních služeb v IoT a v rámci mezinárodní expanze již drží 10% podíl ve slovenském operátorovi sítě Sigfox. Společnost v současné době pokračuje ve své zahraniční expanzi s technologií Sigfox a nabyde tak majetkové podíly v dalších operátorech.

www.simplecell.eu